Fizykoterapia

Zapraszamy do skorzystania z Gabinetu fizykoterapii. Oferujemy następujące rodzaje terapii:

  • Elektroterapia – do leczenia wykorzystuje się prąd stały, modulowane prądy średniej częstotliwości oraz prądy impulsowe małej i średniej częstotliwości. Zabiegi wchodzące w skład elektroterapii to m.in. jonoforeza, diadynamik, galwanizacja, Interdyn, Trabert, TENS. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śródstawowych.
  • Laseroterapia – stymulowanie chorobowo zmienionych tkanek promieniowaniem laserowym. Stosowana najczęściej przy leczeniu złamań kości, uszkodzeń i stanów zapalnych tkanek miękkich, korzystnie wpływa na gojenie się ran, działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbakteryjnie.
  • Ultradźwięki – są to drgania mechaniczne o częstotliwości wyższej niż 20 kHz. W wyniku przejścia fali ultradźwiękowej do tkanek, dochodzi do powstawania w nich ciepła oraz do zjawiska określanego mikromasażem. Zabieg ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Ma na celu przyśpieszenie przepływu limfy w naczyniach limfatycznych i zwiększenie procesów wchłaniania, przyśpieszenie gojenia się ran, zwiększenie rozciągliwości tkanki łącznej w bliznach oraz zmniejszenie napięcia mięśni
  • Magnetoterapia – polega na zastosowaniu wolnozmiennego pola magnetycznego. Przenika ono w całości przez całe ciało, w następstwie uruchamiając różnego rodzaju procesy komórkowe. Przyspiesza m.in. proces zrostu kostnego oraz proces regeneracji tkanek miękkich. Działa przeciwzapalnie, przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, wpływa na stymulację krążenia obwodowego.
  • Ćwiczenia indywidualne – instruktaż, ćwiczenia usprawniające z rehabilitantem, wspomagające sprawniejsze i szybsze dochodzenie do pełni zdrowia po zabiegach operacyjnych.

btl

Zabiegi wykonujemy przy pomocy nowoczesnego aparatu BTL-5818SLM Combi. Aby skorzystać z zabiegów, konieczne jest skierowanie lekarskie z przepisanym rodzajem zabiegu, ilością powtórzeń, parametrami zabiegu i okolicą ciała, na jaką ma być przeprowadzony zabieg.